Haber

2 bin 500’den fazla depremzede Samsun’a geldi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri başta olmak üzere 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 2 bin 500’den fazla depremzede Samsun’da ağırlanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Zamanın birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayan Demir, “Tüm imkan ve imkanlarımızla depremzedelerimizin yanındayız. Ekiplerimiz sahada kesintisiz çalışıyor. Bunun dışında hem ülkemizde hem de sivil toplum kuruluşlarımızda görev yapıyor. ilimiz ve yurt genelinde yaraları sarmak için birlik ve beraberlik içinde büyük bir faaliyet yürütüyor.” söz konusu.

Arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı illerde enkaz kaldırma çalışmalarının başladığını belirten Demir, “160 aracımız ve 289 personelimizle yanlarındayız. Kırsal mahallelere hizmet veriyoruz. SASKİ içme suyu ve içme suyu altyapı çalışmalarını sürdürüyor. kanalizasyon şebekesi Kahramanmaraş ve Elbistan’da 100 bine yakın depremzedeye sıcak yemek dağıtıyoruz.” dedi.

2 bin 500’den fazla depremzedenin Samsun’a geldiğini söyleyen Demir, “Birçoğu yakınlarının yanında kalırken, diğerleri otel ve yurtlara yerleştirildi. Yaralılarımızı da hastanelerde ziyaret ettik. İhtiyaç duydukları her şeyi kayıt altına alarak onlara yardımcı oluyoruz. onlara.” sözlerini kullandı.

Demir, depremin yerel yönetimlere imar ve yapılaşma konusunda değerli uyarılar verdiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu