Haber

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri Denizli’de yapılacak

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri, 19-23 Temmuz tarihlerinde Denizli’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Müsabakalara kız ve erkek olmak üzere toplam 252 sporcu katılacak.

gençlik ve Spor Bakanlığın Türk Sporunun altyapısına yönelik projesi Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakaları Osman Bayrakdar Dönemi adıyla devam ediyor. Haziran ayında Atletizm Grup Müsabakalarına, Temmuz başında ise Voleybol Çeyrek Finallerine ev sahipliği yapan Denizli’de Judo Türkiye Final Maçları 19-23 Temmuz tarihleri ​​arasında oynanacak.

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri için hazırlıklar devam ediyor. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenleyeceği müsabakalarda Türkiye’nin dört bir yanından küme ve yarı finalde başarılı olan 252 sporcu atletizm sıklette madalya almak için yarışacak. Karşılaşmalar PAÜ Spor Salonu’nda oynanacak.

Müsabakaların teknik toplantısı ve tartıları 19 Temmuz Çarşamba günü saat 16.00’da PAÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. 20 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de tüm sporcuların katılımıyla Pamukkale Belediyesi Kruvaziyer Zirvesi’ne ve saat 13.00’te Pamukkale Koca Çukur’a kültür gezisi etkinliği gerçekleştirilecektir.

Yeni bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki hazırlıkları yakından takip eden İl Müdürü Ömer İlman, Anadolu Yıldızlar Ligi projesinin Denizli’de başarıyla hayata geçirildiğini söyledi. Analig Projesi ile sporcuların farklı illerde maç tecrübesi kazandığını belirten İlman, milli takımların farklı branşlarda alt yapı oluşturacak bir süreç olduğunu söyledi. İlman, Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek tüm sporculara başarılar diledi. – DENİZLİ

emirgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu